RakPiersi  >  Aktualności  >  Blog ekspertów

Kategorie


Eksperci


 

Blog ekspertów

mgr Oliwia Szczuka

Psycholog ze specjalnością kliniczną, psychoterapeutka, trener. Dyplom psychoterpauty zdobyła w Szkole Psychoterapii Ośrodka Pomocy i Edukacji INTRA rekomendowanej przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Ukończyła Studium Edukacji Ekologicznej na wydziale Terapii Naturalnych oraz Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej. Adeptka Krajowej Szkoły Psychoonkologii. 

Zainteresowanie holistyczną wizją człowieka, w której psychika i ciało stanowią nierozłączną całość, przywiodło ją w kierunku psychologii zdrowia. W tym obszarze wiedzy szczególnie interesuje się zagadnieniami związanymi z kondycją psychiczną osób cierpiących z powodu nowotworu, jak również skutecznymi sposobami wspierania tej kondycji. 

Uzyskała certyfikat terapeuty oraz superwizora Programu Simontona. Jest to poznawczo - behawioralny model pomocy osobom chorym na nowotwór i ich rodzinom. Obecnie stosuje metody w nim zawarte w ramach terapii indywidualnej i grupowej w Fundacji Psychoonkologii "Ogród Nadziei". 

Interesuje się również kwestią psychoprofilaktyki zdrowotnej, czyli sposobami na wspieranie potencjału zdrowia. Współpracuje również z Instytutem Psychoimmunologii IPSI oraz Ośrodkiem Edukacji i Pomocy Psychologicznej INTRA, gdzie zajmuje się psychoterapią grupowa i indywidualną oraz treningiem radzenia sobie ze stresem. 


Piątek 20 Lutego 2009, 21:49

Jeśli pacjent ma wolę życia to medycyna jest bezradna.

Krąży anegdota, że jeśli pacjent ma wolę życia to medycyna jest bezradna. Zaangażowanie psychiczne w proces leczenia jest niezwykle ważne. Istnieją badania...  więcej 

Kategoria: Psychologia
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Login
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
PoradyVideo
VideoPorady