Czego można oczekiwać od rekonstrukcji

Drukuj
Wyślij na adres e-mail
A A A

Chociaż wszystkie wysiłki włożone w rekonstrukcję zmierzają do uzyskania jak najlepszego efektu estetycznego, rezultat operacji może być bardzo różny. Uzyskanie piersi, która byłaby identyczna z zachowaną piersią jest niemożliwe, wciąż jednak efekt może być bardzo zadowalający i można uzyskać pierś, która w staniku będzie wyglądała identycznie jak zachowana pierś.

Pacjentka może zauważyć, że bez ubrania nowa pierś nie opada w takim stopniu jak naturalna, a w dotyku jest twardsza i jędrniejsza. Zwykle nie będzie też posiadała wrażliwości naturalnej piersi.

Jeżeli, nawet w bieliźnie, odtworzona pierś znacznie różni się kształtem od zachowanej, wówczas, dla wyrównania różnicy, można dodatkowo umieszczać w staniku zewnętrzną częściową protezę. Protezy takie dostępne są w różnych kształtach, rozmiarach i odcieniach koloru skóry. Zrobione są z miękkiego silikonu, który oddaje naturalną krągłość piersi i zakończone są brodawką. Właściwie dobrana proteza pozwoli odzyskać balans i kształt ciała.

Na ostateczny rezultat operacji ma wpływ wiele czynników. Jeżeli pacjentka chciałaby porozmawiać z kobietą, która przeszła rekonstrukcję, może skontaktować się z organizacją, zrzeszającą takie osoby ( Amazonki).

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Login
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
PoradyVideo
VideoPorady