RakPiersi  >  Aktualności  >  Publikacje  >  Prasowe  >  Implanty piersi skażone dodatkiem do paliwa

Publikacje 
12/01/2012

Implanty piersi skażone dodatkiem do paliwa

_NOT_EXISTS

Kolejna odsłona skandalu z implantami. W podejrzanych o powodowanie nowotworów silikonowych implantach piersi firmy PIP wykryto obecność Baysilonu, substancji stosowanej jako dodatek do paliw - informuje serwis BBC News za francuskim radiem RTL.  

Drukuj
Wyślij na adres e-mail
A A A

Zdaniem cytowanego przez RTL chemika i toksykologa Baysilon, szeroko stosowany w przemyśle petrochemicznym i gumowym, kauczuk silikonowy - Silopren oraz stosowany do wytwarzania silikonowych form Rhodrorsil przyczyniły się do częstego pękania implantów. Substancje te nie zostały zatwierdzone do stosowania w implantach i nie przeprowadzono z nimi wcześniej badań klinicznych.

Zamknięta w roku 2001 firma PIP (Poly Implant Prothese) z Marsylii wytwarzała implanty z silikonu o niskiej jakości przeznaczonego do produkcji materaców, a nie wielokrotnie droższego specjalnego silikonu do celów medycznych. Francuskie instytucje odnotowały 1143 przypadki pęknięcia implantu i 495 reakcji zapalnych oraz 20 przypadków nowotworów (nie ma pewności, że miały one coś wspólnego z implantami). 30 tysiącom Francuzek doradzono usuniecie implantów. W sumie wszczepiono ich od 300 do 400 tysięcy, głównie w Ameryce Łacińskiej oraz Europie. (…)


Więcej na:http://zdrowie.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/373730,implanty-piersi-pip-toksyczne.html 

powrót
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Login
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
PoradyVideo
VideoPorady