RakPiersi  >  O chorobie  >  Po leczeniu  >  Rekonstrukcja piersi

Rekonstrukcja piersi

Drukuj
Wyślij na adres e-mail
A A A

Niniejszy rozdział powstał w wyniku pracy Pani Moniki Szyszłowskiej, studentki University of Westminster w Londynie na kierunku tłumaczenia ang. - polskie jako projekt dyplomowy dla uzyskania stopnia magistra. Opiekunem pracy była pani Anna Plank.

Publikacja w serwisie www.rakpiersi.pl powstała dzięki uprzejmości organizacji CancerBACUP, właściciela praw autorskich do materiałów źródłowych w języku angielskim, która zezwoliła na dokonanie tłumaczeń i umieszczenie tekstu w serwisie www.rakpiersi.pl oraz konsultacji naukowej doc. Tadeusza Pienkowskiego i dr. Dominiki Lareckiej z Instytutu Onkologii w Warszawie.


"Pewnego dnia dowiedziałam się, że u mojej koleżanki, z którą na pewien czas straciłam kontakt, wykryto raka piersi i szybko po tym została ona poddana mastektomii. Był to dla mnie szok - w momencie operacji miała 33 lata. Spotkanie z nią podczas jednej z wizyt w Warszawie uświadomiło mi jak niewiele wiem o raku piersi. Tak naprawdę to nie wiedziałam nic. A przecież powinnam - w końcu jestem kobietą. Uświadomiłam sobie, że problem raka piersi dotyczy każdej kobiety bez względu na wiek, z czego wiele z nas nie zdaje sobie sprawy a nasza znajomość problemu jest bardzo powierzchowna lub żadna, czego ja sama byłam najlepszym przykładem.

Ponadto spotkanie to zmieniło moje spojrzenie na mastektomię i zrozumiałam, że mastektomia to nie koniec świata, ale walka z rakiem, walka o życie.

Dlatego chciałam, aby praca, jaką włożę w mój projekt była pożyteczna, stała się źródłem informacji dla kobiet i pomogła w szerzeniu świadomości w polskim społeczeństwie i zrozumieniu raka."

Monika Szyszłowska

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Login
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
PoradyVideo
VideoPorady