13 Listopada 2015  - 14 Listopada 2015

"II Jurajskie Spotkania Onkologiczne. Rak piersi - nowości w leczeniu onkologicznym, onkoplastyce i rekonstrukcji"

Drukuj
Wyślij na adres e-mail
Dodaj swój komentarz
A A A
Z przyjemnością informujemy, że portal RakPiersi.pl ma zaszczyt objąć patronatem medialnym konferencję naukową " II Jurajskie Spotkania Onkologiczne. Rak piersi - nowości w leczeniu onkologicznym, onkoplastyce i rekonstrukcji",  która odbędzie się   w dniach 13-14 listopada 2015 roku w Częstochowie .   Zachęcamy serdecznie do zapoznania się z z informacjami zawartymi w załaczonym Zaproszeniu dotyczącym wydarzenia i do udziału w tym cennym przedsięwzięciu.  
"II Jurajskie - plakat_jso.jpg

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w dwudniowej konferencji naukowej "II Jurajskie Spotkania Onkologiczne. Rak piersi - nowości w leczeniu onkologicznym, onkoplastyce i rekonstrukcji", która odbędzie się w dniach 13-14 listopada 2015 roku w Częstochowie. Konferencja organizowana jest przez Oddział Chirurgii Onkologicznej Wojewódźkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie oraz Oddział Onkologii Klinicznej Centrum Medycznego Małgorzata.

W Polsce codziennie ponad 40 kobiet dowiaduje się, że ma raka piersi. Niestety, ponad połowa z nich przegrywa walkę z tą chorobą. Jednak dzięki coraz bardziej nowoczesnym metodom diagnostyki i leczenia oraz szeroko zakrojonym akcjom edukacyjno-profilaktycznym odsetek ten może maleć z każdym rokiem. Nasza konferencja pozwoli Państwu na zapoznanie się z nowościami w dziedzinie onkologii, ze szczególnym uwzględnieniem tematyki raka piersi.

Podczas dwóch dni konferencji poruszane będą tematy związane z rakiem piersi, zarówno poprzez teoretyczne wykłady naukowe, jak i praktyczne warsztaty z chirurgii onkologicznej.  Spotkanie skierowane jest głównie do onkologów, chirurgów, specjalistów chorób wewnętrznych oraz lekarzy rodzinnych całego regionu częstochowskiego oraz innych obszarów Polski.

Wykłady poprowadzą czołowi specjaliści m.in: prof. dr. hab. n. med. Januszem Limonem przybliży nam "Co onkolog powinien wiedzieć o genetyce raka piersi"prof. dr hab. n.med. Marią Liwiniuk przedstawi " Postępy w leczeniu hormonalnym chorych na raka piersi", natomiast o "Wpływie myślenia interdyscyplinarnego na decyzje podejmowane w Ośrodku Leczenia Chorób Piersi" opowie  dr hab. n. med. Agnieszką Kołacińską, dr hab. n.med. Elżbietą Nowarą. Gościem specjalnym będzie natomiast prof. dr hab. Adam Maciejewski. Warsztaty z chirurgii onkologicznej poprowadzi m. in. dr n. med. Marek Budner.

W imieniu organizatorów,

Maciej Janik

Koordynator Konferencji

Termin:

13-14 listopada 2015 r.

Miejsce:

Aula Audiowizualna Zespołu Poklasztornego

ul. Krakowska 1, Częstochowa

Organizator:

Oddział Chirurgii Onkologicznej, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Częstochowie

Oddział Onkologii Klinicznej, Centrum Medyczne Małgorzata

Komitet Naukowy Konferencji:

dr n. med. Barbara Huras

dr n. med. Grzegorz Celban

 

Więcej informacji: http://www.jso2015.pl/

Komentarze

komentarz

podpis


Galeria zdjęć

Dołączone pliki

JSO ntka prasowa (1).odt [0.02 MB]

powrót
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Login
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
PoradyVideo
VideoPorady