26 Stycznia 2016

Akcja #‎watchyourboobs czyli "hej, uważajcie na swoje piersi" !

Drukuj
Wyślij na adres e-mail
Dodaj swój komentarz
A A A
Katarzyna Wolska i Katarzyna Wysocka, inicjatorki inicjatywy ‪#‎ watchyourboobs‬  wyjaśniają w "Studio Active" (TVN METEO ACTIVE) o co chodzi w ich akcji, polegającej na zdejmowaniu staników i robieniu sobie zdjęć, stojąc tyłem do obiektywu. "Impulsem" do niekonwencjonalnego działania i podjęcia akcji była choroba mamy Katarzyny Wysockiej, u której zdiagnozowano raka piersi. Akcja, zapoczątkowana w 2015 r., ma na celu uświadamianie i zachęcenie kobiet do profilaktyki raka piersi.
Akcja - b94b64a2-5f83-4427-82bc-535858741098.jpg

Akcja #‎watchyourboobs‬ czyli "hej, uważajcie na swoje piersi", zapoczątkowana w 2015 r., ma na celu uświadamianie i zachęcenie kobiet do profilaktyki raka piersi.

Rak piersi to najczęściej diagnozowany u Polek nowotwór złośliwy. Jak podają serwisy medyczne, Polska należy do krajów o średnim współczynniku zachorowalności na raka piersi (30 przypadków na 100 000 osób).

Zmienić świadomość!

Niestety - mimo wielu akcji namawiających do regularnych badań - wiele młodych kobiet po prostu się nie bada. By zmienić ten stan rzeczy - rozpropagować wiedzę o nowotworze i zachęcić do aktywnej profilaktyki w tym kierunku - dwie Katarzyny, Wolska i Wysocka, postanowiły zdjąć stanik i zrobić sobie zdjęcie.

- To jest nasz manifest, nasz chwyt, żeby skupić uwagę dziewczyn na problemie, jakim jest brak profilaktyki i brak świadomości o stopniu zagrożenia rakiem piersi wśród bardzo młodych dziewczyn - wyjaśniały na kanapie "Studia Active". "Impulsem" do działania i podjęcia akcji była choroba mamy Katarzyny Wysockiej, u której zdiagnozowano właśnie raka piersi.

Dzięki założonemu na Facebooku fanpage'u Dziewczyńskie Poranki, które polubiło kilka tysięcy kobiet, Wolska i Wysocka miały zagwarantowane liczne grono odbiorców.

- Skorzystałyśmy z narzędzia, jakim są Dziewczyńskie Poranki i 5 tys. fanów, jakich mamy w tym momencie, do przeprowadzenia akcji "Uważaj na swoje cycki" - wyjaśniały. - To strasznie ważne, nawet, jeśli jesteś młoda, silna i wydaje Ci się, że jesteś nieśmiertelna - podkreśliła Wysocka.

Kontrowersyjnie w imię idei! #‎watchyourboobs‬ czyli "hej, uważajcie na swoje cycki"

- Rozmawiałyśmy z Kasią, co by zrobić jako kolejne zadanie dla Dziewczyńskich Poranków. I wymyśliłyśmy, że może zdejmiemy staniki - wspominała Wolska. - W ten sposób chciałyśmy krzyknąć do dziewczyn: hej, uważajcie na swoje cycki! - dodała. - Miało być trochę kontrowersyjnie, ale lekko, tak aby nas Facebook nie zablokował - przyznała Wolska. 

Udało się - akcja ma zasięg na przeszło 200 tys. użytkowników.

- Nasz manifest jest w języku angielskim po to, aby trafił dalej, poza granice Polski - wyjaśniała Wolska. - Czekamy, aż Beyoncé zrzuci stanik i wrzuci nasz manifest #‎watchyourboobs - dodały dziewczyny.

Akcja ‪#‎watchyourboobs‬ ma na celu profilaktykę i uświadamianie kobiet o raku piersi -  Fot. Facebook / Film: TVN Meteo Active -16-07-2015 

http://tvnmeteoactive.tvn24.pl/inne-aktywnosci,3019/watchyourboobs-czyli-hej-uwazajcie-na-swoje-cycki,173945,0.html

http://codzisnatrening.blogspot.com/2015/08/dziewczynskie-poranki-wilanow.html

Komentarze

komentarz

podpis


Galeria zdjęć


powrót
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Login
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
PoradyVideo
VideoPorady