Forum

 
Temat: przewlekły satan zapalny...
 
 
 
Default Avatar

30/03/2014, 23:39
przewlekły satan zapalny piersi, czy to może być rak zapalny?
Witam,
1,5 roku temu urodziłam dziecko, ale nie karmiłam. Ok roku po porodzie wyczułam w piersi stwardnienie wokół sutka, który już był wciągnięty. Po kilku tygodniach z sutka już ciekła ropno - krwista wydzielina, a przy sutku zrobił się ropień. Pobiegłam do ginekologa, który odesłał mnie do chirurga - onkologa. Pod koniec lutego br. miałam nacięty chirurgicznie ropień piersi lewej -założono sączki - i podany antybiotyk doustny Augmentin. Poza ropniem 3/4 piersi była (i jest nadal) zajęta stanem zapalnym (pierś jest twarda,spuchnięta i czerwona, a sutek wciągnięty). Leczenie Augmentinem nie przyniosło żadnych efektów, mój stan zdrowia nadal się pogarszał, doszła gorączka 39st. i okropny ból piersi, więc zmieniono antybiotyk na Levaxa - również bez efektów. Wynik z posiewu tlenowego wykazał bakterie: 1. Staphylococcus capitis, 2. Staphylococcus hominis ssp hominis. Dostałam antybiotyki wg antybiogramu. Niestety mimo to, stan piersi nadal się pogarszał. Zadecydowano o czyszczeniu chirurgicznym pod narkozą. Badanie USG wykazało stan zapalny w całej piersi, węzły chłonne powiększone - niepatologicznie. Zalożono nowe sączki oraz wprowadzono dożylnie Metronidazol oraz Endin. Niestety stan piersi nie uległ poprawie. Po tygodniu wypisano mnie do domu z okropnym stanem zapalnym, przepisano doustnie Metronidazol i Biseptol - pierś cały czas czerwona i twarda jak kamień. Posiew beztlenowy dał wynik dodatni: Propionibacterium acnes. Dostałam antybiotyk wg posiewu - Clindamycin, który biorę 4 dobę i również nie ma poprawy. Z ran po nacięciu chirurgicznym nadal sączy się ropa.
Obawiam się, że może to być rak zapalny, dlatego antybiotyki nie działają, niby lekarze w CZMP w Łodzi wykluczyli taką możliwość, ale nie wiem na jakiej podstawie, bo nie miałam żadnych innych badań, poza tymi wyżej opisanymi.
Jestem załamana tą sytuacją, leczę się w Centrum Zdrowia Matki Polki, od ponad miesiąca. Lekarze już rozkładają ręce, bo ich zdaniem stan zapalny dawno powinien się wycofać po takiej ilości antybiotyków.
Zwracam się z błaganiem o pomoc, co mam robić w mojej sytuacji, gdzie szukać ratunku, czy może któraś z was miała podobne doświadczenia?

Pozdrawiam,
izabelka27
Reply
 
 
 
 • 30/03/2014, 23:39
  izabelka27
  przewlekły satan zapalny... (Odp: 3)
  Witam, 1,5 roku temu urodziłam dziecko, ale nie karmiłam. Ok roku po porodzie wyczułam w piersi stwardnienie wokół sutka, ... »
 • 12/05/2014, 18:04
  beamar
  Re: przewlekły satan zapalny...
  Leczę ropnia piersi od listopada 2013.Biopsja,posiew , celowane antybiotyki z przerwami tygodniowymi po zakończeniu antybiotyku po ... »
 • 21/10/2017, 08:46
  MikiOli
  Re: przewlekły satan zapalny...
  Ja 2011 roku z wakacji wróciłam ze stanem zapalnym lewej piersi ból niesamowity poszlam dochirurga ten dał mi skierowanie do ... »
 • 26/02/2018, 08:13
  Pati89
  Re: przewlekły satan zapalny...
  Witam czy mogłaby Pani odezwała się do mnie? Przechodzę teraz przez to samo już miałam 3 cięcia i oni dalej nie wiedzą skąd ropnie się pojawiają.
Reply
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Login
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
PoradyVideo
VideoPorady