Forum

 
Temat: przerzut do kręgosłupa
 
 
 
Default Avatar

20/07/2010, 21:08
Re: przerzut do kręgosłupa
Przytoczę opinie na co pomógł kolagen:

ZŁAMANIE, ŻYLAKI, STAWY
Moja mama złamała rękę w nadgarstku, paskudnie, bo z odszczepieniem kości. Lekarz powiedział, droga Pani, w Pani wieku, to takie złamanie praktycznie sie nie zrasta. Gips na 2 miesiące, długa rehabilitacja, zobaczymy, może coś sie polepszy... Podczas tych dwóch miesięcy brała Colvite, poszła na zdjęcie rtg, pokazała je ortopedzie, powiedział, "to cud", ręka świetnie zrośnięta, ubytek kości się zregenerował... miesiąc rehabilitacji i mama robi już od ponad 15 miesięcy wszystko tą ręką!
Przy okazji okazało się, że żylaki przestały ją tak boleć jak wcześniej, a zatory całkiem przestały się robić.

Tata był długo twardy, mimo problemów z kośćmi i stawami, wielu bólów. Dostał serię zastrzyków dostawowych, w okolice prawego kciuka, które nie pomogły. Chrząstka się wytarła przez 72 lata życia.
Skierowanie na operacje złączenia dwóch sąsiednich kości przekonało go do brania colvity. Po 3 miesiącach wcinania większej dawki - 3-4 kapsułki dziennie,ból minął zaczął znów rąbać drzewo tą ręką, trzymać siekierę w dłoniach i na operacje od pół roku się nie wybiera :))

KRĘGOSŁUP, OSTEOPOROZA
Moja mama 6 lat temu przeszła poważną operację kręgosłupa. Nie chodziła z powodu nasilającego się bólu. Kolagen stosuje od 5 lat na początku tylko w postaci żelu wsmarowując w kręgosłup. Następnie również Colvitę. Bóle zaczeły bardzo szybko ustępować co sprawiło że chodzi na długie spacery i może normalnie funkcjonować jak przed operacją. Kolagen wciera 2 razy na dzień. Colvitę 2 kapsułki na dobę redularnie od początku wprowadzenia produktu. Poprawiła się gęstość kości. Zero osteoporozy. Fantastyczne wyniki stanu kości po badaniach. Ustąpiły również bóle w stawach.

ZŁAMANIE, REFLUKS, PARADONTOZA, OCZY
Witam, mam już swoje lata i pesel jaki mam, bo wtedy taki dawali to wzięłam co było.
uczyłam się jeżdzić na snowbordzie i urwałam kolano (ścięgna boczne poboczne). Podobno to w moim wieku straszne, miałam kuleć, nie zginać nogi do końca i takie tam duperele. Po 8 dniach zdjęłam gips na własną odpowiedzielność i co godzinę smarowałam kolagenem. Chodzę , tańczę biegam i kto mnie zna, wie że mówię prawdę.
Miałam też refluks zołądka, który 20 lat leczyłam z różnym skutkiem. Piłam kolagen przez 3 tygodnie bo nie było jeszcze kolwity i refluks wyleczyłam. Jeszcze przy piciu kolagenu przeszła mi paradontoza. Zdjęłam okulary do czytania, a miałam 1,5 dioptrii. Muszę powiedzieć, że w tym wieku mam wyniki jak dzwon, nie mam żadnego parametru poza normą.

ZŁAMANIE
Nie, no i ja muszę w końcu dodać swoje trzy grosze ;) Cztery lata temu skręciłam prawa nogę w stawie skokowym, a było to czwarte skręcenie w tym miejscu, więc mój znajomy lekarz, kolega z "podwórka" powiedział mi " całą prawdę " o stanie mojej nogi ;(((. W związku z tym, że mam już "swoje lata"
( powiedział, że jestem stara, miły nie?), a noga 4 razy skręcona i jeszcze do tego teraz gdzieś tam pękła kośc to ona nie bedzie sprawna w 100%. Zrosty, zwapnienia, ścięgna w strzępach i inne pocieszenia usłyszałam od kolegi.Na popczątku smarowałam kostkę grafitem ( colvity nie było), robiłam okłady, ale kiedy lekarz orzecznik z PZU ocenił,że nie zgina się w 30%!!! zaczęłam pić kolagen. Kto mnie zna to wie, że nie potrafię długo usiedzieć w miejscu, więc orzeczenie lekarza brzmiało dla mnie jak wyrok( zero tańca, butów na wysokim obcasie i inne ograniczenia, no bo jak ? kuśtykająć? Piłam kolagen 3 razy dziennie i smarowałam bardzo często, a na noc robiłam okłady. I co? Po jakimś czasie zapomniałam, że mam problem. Noga sprawna w 100% ! Potańczymy na meetngu ; )))

STAWY, GĘSTOSĆ KOŚCI, OSTEOPOROZA
Dzisiaj jestem szczęśliwa! Byłam ze swoimi mowami o kolagenie na spotkaniu. Przyszła Pani , która bierze colvię od 16 stycznia br. Chora RZS, miała na ręku narośl, sztywne stawy rąk, napady bólowe, nie podnosiła rąk do góry. Dzisiaj szczęśliwa demonstrowała swoje ruchome ręce, szczupłe palce. Zapisała się na gimnastykę , chce jej się żyć. Ostatni napad bólowy miała 24 kwietnia( przyszła z kalendarzem/. Dla mnie to jest między innymi cenna nagroda i zapłata za moją pracę, ciągłą naukę. Nie było mi na początku łatwo czytać i rozumieć książkę S.Batieczki a co mówić żeby tą wiedzę jeszcze przekazać. I wydanie przeczytałam 4 x , zaś II wydanie właśnie kończę. Wiem , że będę powracać do tej lektury jeszcze wiele razy. Ludzie nie chcą kupować preparatów na podstawie powiedzenia: " Pani kupi, będzie Pani zadowolona". Mówię zawsze, że ja nie leczę , nie jestem lekarzem a colvita stwarza warunki dla organizmu do zdrowienia.

STŁUCZENIA, BLIZNY, ZŁAMANIA
Pewnego dnia zdarzył się wypadek. Napadło mnie dwóch młodych rabusiów, mocno mnie pobili – przy użyciu ostrych przedmiotów, nie pamiętam ze strachu nawet czym.

Obudziłam się w szpitalu. Miałam połamane ręce, nogi, żebra, obojczyk, zmiażdżoną żuchwę, nos.. Lekarz mówił coś o przeszczepie skóry, długotrwałej rehabilitacji, lekach, ale to do mnie jakoś nie docierało.

Pamiętam, jak dziś. Leżałam w szpitalu 2 miesiąc, koleżanka z byłej firmy przyniosła mi kolagen. Wiedziała, że mnie nie stać nawet na chleb. Przyniosła mi go w prezencie, pokazała – jak powinnam stosować. Nie wierzyłam jej. Mówiłam, Marysiu nie rób sobie kłopotu, to i tak nic nie da, to i tak nic nie pomoże. Szkoda Twojego czasu i pieniędzy. Mówiła, że plotę bzdury, że mam to stosować i bez dyskusji (wiadomo, kierownicze nawyki zostają..).

Minął miesiąc. Rany zaczęły się goić w zatrważającym tempie, zaczęłam nabierać chęci do życia. Zobaczyłam światełko. Wypisali mnie do domu. Marysia przynosiła następną butelkę, i następną. Z czasem przyniosła dodatkowo Colvitę i za każdym razem powtarzała – „Stosuj i bez dyskusji.”

Nikt nie mógł uwierzyć, że po 3 miesiącach od operacji, wyglądam tak rewelacyjnie! Nie mam czerwonych blizn, przebarwień, zgrubień. Moje ręce, nogi, żebra, obojczyk zrosły się idealnie. Nie odczuwam tam żadnych dolegliwości. Nos nadal lekko pobolewa, ale to nie jest taki ból, jaki był wcześniej. Przeszczep się przyjął. Na pośladku już prawie nie widać, że była pobierana skóra do przeszczepu. Moja twarz nie jest jeszcze idealna, ale to na pewno kwestia czasu. Nawet nie śmiem porównywać, mojej twarzy sprzed kuracji – do obecnego wyglądu. To jest niewiarygodne! Wierzę, że wszystko wróci do normy. Z dnia na dzień, wyglądam o niebo lepiej! Nie tylko ja już to widzę, także moi znajomi.

Czuję, że zwyciężyłam dzięki Kolagenowi i dzięki Tobie, bo Marysia mówiła, że Ty jej poleciłaś ten cudowny żel. Kolagen zmienił moje życie, tak jakby dał mi nowe i cieszę się z niego. Teraz wiem, że moje własne szczęście zależy tylko i wyłącznie ode mnie. Skoro już mam pewność, że tak jest, wybieram świadomie uszczęśliwianie siebie. Ważne jest, że wiem czego potrzebuje dla siebie, aby czuć się spełnioną i zadowoloną. To jest proste, bo wystarczy uważnie słuchać własnego wnętrza i dawać sobie to – o co prosi, w każdej chwili. Nie odkładać sprawy na później, kiedy będę się może lepiej czuła, kiedy będę miała więcej pieniędzy, kiedy będę spokojniejsza itd. Zawsze najlepsza pora – to tu i teraz. Każda chwila jest tą właściwą, dającą szansę na coś lepszego niż do tej pory. I nie warto mówić, że szkoda czasu, że nie pomoże.

Każdemu z osobna opowiadam o moim prywatnym cudzie, polecając Kolagen w każdej możliwej sytuacji. Dziękuję. Będę zawsze pamiętać..

CZY KOLAGEN POPRAWIA KONDYCJĘ KOŚCI (MAM ZWYRODNIENIE)?
Oczywiście, że poprawia..
Kolagen Naturalny – to suplement diety zawierający najpowszechniej występujące białko w organizmie człowieka – kolagen
Kolagen pełni rolę specyficznej substancji kleistej spajającej elementy komórkowe, ułatwiając tym samym formowanie się z nich tkanek i narządów. Dzięki temu zapewnia utrzymanie w zdrowiu i doskonałej kondycji wiele ważnych struktur naszego organizmu, jak ścięgna, kości, skóra, włosy i paznokcie.
W jaki sposób kolagen uczestniczy w budowie kości?

Kolagen w naszym organizmie /przez całe życie/ pozostaje w stałej wymianie. Najtrwalszy jest w kościach, gdzie wymiana następuje co rok, zaś najmniej trwały jest w wątrobie, gdzie trwa to miesiąc. W tkance kostnej znajduje się sieć włókien kolagenowych, w której zawieszone są składniki mineralne budujące kość. To właśnie dzięki obecności kolagenu, kości są giętkie i lepiej amortyzują wstrząsy. Postępujący wraz z wiekiem proces utraty kolagenu może przyspieszać ubytek masy kostnej.
Białko kolagenowe wpływa korzystnie na ogólną regenerację aparatu ruchu, wzmacnia ścięgna, mięśnie i stawy nadmiernie obciążone pracą. Kolagen polecany jest nie tylko sportowcom wyczynowym, ale także wszystkim miłośnikom aktywnego stylu życia, ludziom obarczonym zwiększonym wysiłkiem fizycznym oraz osobom uczestniczącym w zajęciach rehabilitacji ruchowej, czy też z nadwagą.
Po trzydziestu kilku minutach od założenia na epidermę - kolagen zaczyna wbudowywać się w komórki skóry właściwej. Po niespełna dwóch dobach, stwierdza się istotne podwyższenie poziomu hydroksyproliny wokół chondrocytów produkujących kolagen w kościach. Są to obiektywne wyniki testów różnych ośrodków, korelujące ze sobą.
Dr S. Batieczko, w swojej publikacji naukowej pod tytułem “Kolagen – nowa strategia zachowania zdrowia i przedłużenia młodości” przedstawia wyniki badań swoich pacjentów, u których zaobserwował zmniejszenie dolegliwości bólowych kości i stawów zarówno przy schorzeniach reumatycznych, artretycznych, jak i przy reumatoidalnym zapaleniu stawów. Przyjmowali oni doustnie Kolagen w kapsułkach Colvitę i aplikowali naskórnie Kolagen Naturalny Graphite.
Kolagen wpływa na zmniejszenie bólów kostnych, ma więc wspomagające zastosowanie w leczeniu zmian stawowych. W składzie białka kolagenu znajdują się polipeptydy mające właściwości opiatowe, powodujące zmniejszenie bólu.
Ogólnie mówiąc, Kolagen przeznaczony jest dla osób narażonych na znaczne obciążenia stawów. Można go tez używać do regeneracji tkanki chrzęstnej, kości, stawów czy ścięgien. Kolagen jest preparatem zawierającym w swym składzie łatwo przyswajalne białka kolagenowe z ryb, których skład zbliżony jest do występujących w tkance łącznej organizmu. Zapewnia szybką regenerację ścięgien i stawów.
Systematycznie stosowanie kolagenu poprawia stan odżywienia oraz wygląd skóry, paznokci, włosów itd. Należy go stosować codziennie.. Więc nie zwlekaj z zakupem – bo tu chodzi przecież o Twoje zdrowie!

Wejdź na mój blog. Sa tam opinie o stosowaniu colvity po chemio i radioterapii.
Pozdrawiam
Diana
Reply
 
 
 
 • 02/07/2010, 22:14
  sonia 21
  przerzut do kręgosłupa (Odp: 1)
  Witam, mam 49 lat, z rakiem piersi walcze od 2008 roku,w listopadzie znalazłam sobie goza na prawej piersi,w lutym 2009 roku byłam operowana,operacja oszczędzająca, usunięcie dwóch węzłów wartowników nie były zajęte,chirurg onkolog przeprowadził rekąstrukcje piersi.miałam radioterapię,chemioterapii onkolog nie zlecił,wyniki ER 15%+ PS 5 IS 1 PR 90% PS 5 IS 3 MIB 1 2% Her 2 /+/. Jestep po badaniu PET wszystko ok tylko jedna rzecz cytuję: uwidoczniło się ognisko zwiększonego metabolizmu glukozy w obrębie trzonu kręgu Th2 o suv 3,25 i wymiarach 4x12x6 mm.Wnioski:zmiana ogniskowa w obrębie trzonu kręgu Th2 o wysokim prawdopodobieństwie meta.Bardzo proszę jeżeli ktoś potrafi mi to wyjaśnić.Obecnie czekam na rezonans magnetyczny,czy zmiana zwyrodnieniowa może wyjść na pecie jako meta? Może wiecie coś na ten temat czego ja nie wiem.Kręgosłup mnie nie boli,ale bolą często stawy,byłam u reumatologa nie stwierdził zapalenia stawów,nie są zaczerwione ani opuchnięte.Bardzo proszę o wiadomości.Pzdrawiam wszystkich.
 • 20/07/2010, 21:08
  nadia1x
  Re: przerzut do kręgosłupa
  Przytoczę opinie na co pomógł kolagen:

  ZŁAMANIE, ŻYLAKI, STAWY
  Moja mama złamała rękę w nadgarstku, paskudnie, bo z odszczepieniem kości. Lekarz powiedział, droga Pani, w Pani wieku, to takie złamanie praktycznie sie nie zrasta. Gips na 2 miesiące, długa rehabilitacja, zobaczymy, może coś sie polepszy... Podczas tych dwóch miesięcy brała Colvite, poszła na zdjęcie rtg, pokazała je ortopedzie, powiedział, "to cud", ręka świetnie zrośnięta, ubytek kości się zregenerował... miesiąc rehabilitacji i mama robi już od ponad 15 miesięcy wszystko tą ręką!
  Przy okazji okazało się, że żylaki przestały ją tak boleć jak wcześniej, a zatory całkiem przestały się robić.

  Tata był długo twardy, mimo problemów z kośćmi i stawami, wielu bólów. Dostał serię zastrzyków dostawowych, w okolice prawego kciuka, które nie pomogły. Chrząstka się wytarła przez 72 lata życia.
  Skierowanie na operacje złączenia dwóch sąsiednich kości przekonało go do brania colvity. Po 3 miesiącach wcinania większej dawki - 3-4 kapsułki dziennie,ból minął zaczął znów rąbać drzewo tą ręką, trzymać siekierę w dłoniach i na operacje od pół roku się nie wybiera :))

  KRĘGOSŁUP, OSTEOPOROZA
  Moja mama 6 lat temu przeszła poważną operację kręgosłupa. Nie chodziła z powodu nasilającego się bólu. Kolagen stosuje od 5 lat na początku tylko w postaci żelu wsmarowując w kręgosłup. Następnie również Colvitę. Bóle zaczeły bardzo szybko ustępować co sprawiło że chodzi na długie spacery i może normalnie funkcjonować jak przed operacją. Kolagen wciera 2 razy na dzień. Colvitę 2 kapsułki na dobę redularnie od początku wprowadzenia produktu. Poprawiła się gęstość kości. Zero osteoporozy. Fantastyczne wyniki stanu kości po badaniach. Ustąpiły również bóle w stawach.

  ZŁAMANIE, REFLUKS, PARADONTOZA, OCZY
  Witam, mam już swoje lata i pesel jaki mam, bo wtedy taki dawali to wzięłam co było.
  uczyłam się jeżdzić na snowbordzie i urwałam kolano (ścięgna boczne poboczne). Podobno to w moim wieku straszne, miałam kuleć, nie zginać nogi do końca i takie tam duperele. Po 8 dniach zdjęłam gips na własną odpowiedzielność i co godzinę smarowałam kolagenem. Chodzę , tańczę biegam i kto mnie zna, wie że mówię prawdę.
  Miałam też refluks zołądka, który 20 lat leczyłam z różnym skutkiem. Piłam kolagen przez 3 tygodnie bo nie było jeszcze kolwity i refluks wyleczyłam. Jeszcze przy piciu kolagenu przeszła mi paradontoza. Zdjęłam okulary do czytania, a miałam 1,5 dioptrii. Muszę powiedzieć, że w tym wieku mam wyniki jak dzwon, nie mam żadnego parametru poza normą.

  ZŁAMANIE
  Nie, no i ja muszę w końcu dodać swoje trzy grosze ;) Cztery lata temu skręciłam prawa nogę w stawie skokowym, a było to czwarte skręcenie w tym miejscu, więc mój znajomy lekarz, kolega z "podwórka" powiedział mi " całą prawdę " o stanie mojej nogi ;(((. W związku z tym, że mam już "swoje lata"
  ( powiedział, że jestem stara, miły nie?), a noga 4 razy skręcona i jeszcze do tego teraz gdzieś tam pękła kośc to ona nie bedzie sprawna w 100%. Zrosty, zwapnienia, ścięgna w strzępach i inne pocieszenia usłyszałam od kolegi.Na popczątku smarowałam kostkę grafitem ( colvity nie było), robiłam okłady, ale kiedy lekarz orzecznik z PZU ocenił,że nie zgina się w 30%!!! zaczęłam pić kolagen. Kto mnie zna to wie, że nie potrafię długo usiedzieć w miejscu, więc orzeczenie lekarza brzmiało dla mnie jak wyrok( zero tańca, butów na wysokim obcasie i inne ograniczenia, no bo jak ? kuśtykająć? Piłam kolagen 3 razy dziennie i smarowałam bardzo często, a na noc robiłam okłady. I co? Po jakimś czasie zapomniałam, że mam problem. Noga sprawna w 100% ! Potańczymy na meetngu ; )))

  STAWY, GĘSTOSĆ KOŚCI, OSTEOPOROZA
  Dzisiaj jestem szczęśliwa! Byłam ze swoimi mowami o kolagenie na spotkaniu. Przyszła Pani , która bierze colvię od 16 stycznia br. Chora RZS, miała na ręku narośl, sztywne stawy rąk, napady bólowe, nie podnosiła rąk do góry. Dzisiaj szczęśliwa demonstrowała swoje ruchome ręce, szczupłe palce. Zapisała się na gimnastykę , chce jej się żyć. Ostatni napad bólowy miała 24 kwietnia( przyszła z kalendarzem/. Dla mnie to jest między innymi cenna nagroda i zapłata za moją pracę, ciągłą naukę. Nie było mi na początku łatwo czytać i rozumieć książkę S.Batieczki a co mówić żeby tą wiedzę jeszcze przekazać. I wydanie przeczytałam 4 x , zaś II wydanie właśnie kończę. Wiem , że będę powracać do tej lektury jeszcze wiele razy. Ludzie nie chcą kupować preparatów na podstawie powiedzenia: " Pani kupi, będzie Pani zadowolona". Mówię zawsze, że ja nie leczę , nie jestem lekarzem a colvita stwarza warunki dla organizmu do zdrowienia.

  STŁUCZENIA, BLIZNY, ZŁAMANIA
  Pewnego dnia zdarzył się wypadek. Napadło mnie dwóch młodych rabusiów, mocno mnie pobili – przy użyciu ostrych przedmiotów, nie pamiętam ze strachu nawet czym.

  Obudziłam się w szpitalu. Miałam połamane ręce, nogi, żebra, obojczyk, zmiażdżoną żuchwę, nos.. Lekarz mówił coś o przeszczepie skóry, długotrwałej rehabilitacji, lekach, ale to do mnie jakoś nie docierało.

  Pamiętam, jak dziś. Leżałam w szpitalu 2 miesiąc, koleżanka z byłej firmy przyniosła mi kolagen. Wiedziała, że mnie nie stać nawet na chleb. Przyniosła mi go w prezencie, pokazała – jak powinnam stosować. Nie wierzyłam jej. Mówiłam, Marysiu nie rób sobie kłopotu, to i tak nic nie da, to i tak nic nie pomoże. Szkoda Twojego czasu i pieniędzy. Mówiła, że plotę bzdury, że mam to stosować i bez dyskusji (wiadomo, kierownicze nawyki zostają..).

  Minął miesiąc. Rany zaczęły się goić w zatrważającym tempie, zaczęłam nabierać chęci do życia. Zobaczyłam światełko. Wypisali mnie do domu. Marysia przynosiła następną butelkę, i następną. Z czasem przyniosła dodatkowo Colvitę i za każdym razem powtarzała – „Stosuj i bez dyskusji.”

  Nikt nie mógł uwierzyć, że po 3 miesiącach od operacji, wyglądam tak rewelacyjnie! Nie mam czerwonych blizn, przebarwień, zgrubień. Moje ręce, nogi, żebra, obojczyk zrosły się idealnie. Nie odczuwam tam żadnych dolegliwości. Nos nadal lekko pobolewa, ale to nie jest taki ból, jaki był wcześniej. Przeszczep się przyjął. Na pośladku już prawie nie widać, że była pobierana skóra do przeszczepu. Moja twarz nie jest jeszcze idealna, ale to na pewno kwestia czasu. Nawet nie śmiem porównywać, mojej twarzy sprzed kuracji – do obecnego wyglądu. To jest niewiarygodne! Wierzę, że wszystko wróci do normy. Z dnia na dzień, wyglądam o niebo lepiej! Nie tylko ja już to widzę, także moi znajomi.

  Czuję, że zwyciężyłam dzięki Kolagenowi i dzięki Tobie, bo Marysia mówiła, że Ty jej poleciłaś ten cudowny żel. Kolagen zmienił moje życie, tak jakby dał mi nowe i cieszę się z niego. Teraz wiem, że moje własne szczęście zależy tylko i wyłącznie ode mnie. Skoro już mam pewność, że tak jest, wybieram świadomie uszczęśliwianie siebie. Ważne jest, że wiem czego potrzebuje dla siebie, aby czuć się spełnioną i zadowoloną. To jest proste, bo wystarczy uważnie słuchać własnego wnętrza i dawać sobie to – o co prosi, w każdej chwili. Nie odkładać sprawy na później, kiedy będę się może lepiej czuła, kiedy będę miała więcej pieniędzy, kiedy będę spokojniejsza itd. Zawsze najlepsza pora – to tu i teraz. Każda chwila jest tą właściwą, dającą szansę na coś lepszego niż do tej pory. I nie warto mówić, że szkoda czasu, że nie pomoże.

  Każdemu z osobna opowiadam o moim prywatnym cudzie, polecając Kolagen w każdej możliwej sytuacji. Dziękuję. Będę zawsze pamiętać..

  CZY KOLAGEN POPRAWIA KONDYCJĘ KOŚCI (MAM ZWYRODNIENIE)?
  Oczywiście, że poprawia..
  Kolagen Naturalny – to suplement diety zawierający najpowszechniej występujące białko w organizmie człowieka – kolagen
  Kolagen pełni rolę specyficznej substancji kleistej spajającej elementy komórkowe, ułatwiając tym samym formowanie się z nich tkanek i narządów. Dzięki temu zapewnia utrzymanie w zdrowiu i doskonałej kondycji wiele ważnych struktur naszego organizmu, jak ścięgna, kości, skóra, włosy i paznokcie.
  W jaki sposób kolagen uczestniczy w budowie kości?

  Kolagen w naszym organizmie /przez całe życie/ pozostaje w stałej wymianie. Najtrwalszy jest w kościach, gdzie wymiana następuje co rok, zaś najmniej trwały jest w wątrobie, gdzie trwa to miesiąc. W tkance kostnej znajduje się sieć włókien kolagenowych, w której zawieszone są składniki mineralne budujące kość. To właśnie dzięki obecności kolagenu, kości są giętkie i lepiej amortyzują wstrząsy. Postępujący wraz z wiekiem proces utraty kolagenu może przyspieszać ubytek masy kostnej.
  Białko kolagenowe wpływa korzystnie na ogólną regenerację aparatu ruchu, wzmacnia ścięgna, mięśnie i stawy nadmiernie obciążone pracą. Kolagen polecany jest nie tylko sportowcom wyczynowym, ale także wszystkim miłośnikom aktywnego stylu życia, ludziom obarczonym zwiększonym wysiłkiem fizycznym oraz osobom uczestniczącym w zajęciach rehabilitacji ruchowej, czy też z nadwagą.
  Po trzydziestu kilku minutach od założenia na epidermę - kolagen zaczyna wbudowywać się w komórki skóry właściwej. Po niespełna dwóch dobach, stwierdza się istotne podwyższenie poziomu hydroksyproliny wokół chondrocytów produkujących kolagen w kościach. Są to obiektywne wyniki testów różnych ośrodków, korelujące ze sobą.
  Dr S. Batieczko, w swojej publikacji naukowej pod tytułem “Kolagen – nowa strategia zachowania zdrowia i przedłużenia młodości” przedstawia wyniki badań swoich pacjentów, u których zaobserwował zmniejszenie dolegliwości bólowych kości i stawów zarówno przy schorzeniach reumatycznych, artretycznych, jak i przy reumatoidalnym zapaleniu stawów. Przyjmowali oni doustnie Kolagen w kapsułkach Colvitę i aplikowali naskórnie Kolagen Naturalny Graphite.
  Kolagen wpływa na zmniejszenie bólów kostnych, ma więc wspomagające zastosowanie w leczeniu zmian stawowych. W składzie białka kolagenu znajdują się polipeptydy mające właściwości opiatowe, powodujące zmniejszenie bólu.
  Ogólnie mówiąc, Kolagen przeznaczony jest dla osób narażonych na znaczne obciążenia stawów. Można go tez używać do regeneracji tkanki chrzęstnej, kości, stawów czy ścięgien. Kolagen jest preparatem zawierającym w swym składzie łatwo przyswajalne białka kolagenowe z ryb, których skład zbliżony jest do występujących w tkance łącznej organizmu. Zapewnia szybką regenerację ścięgien i stawów.
  Systematycznie stosowanie kolagenu poprawia stan odżywienia oraz wygląd skóry, paznokci, włosów itd. Należy go stosować codziennie.. Więc nie zwlekaj z zakupem – bo tu chodzi przecież o Twoje zdrowie!

  Wejdź na mój blog. Sa tam opinie o stosowaniu colvity po chemio i radioterapii.
  Pozdrawiam
  Diana
Reply
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Login
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
PoradyVideo
VideoPorady